Jsme "malá" chovatelská stanice britských kočiček, od roku 2008 registrovaná v mezinárodním registru FIFe.

Naše kočičky jsou rozmazlovaná zlatíčka, která s námi obývají celý dům. Přístup mají i na dvorek, který je zabezpečený proti příchodu nezvaných návštěvníků a zároveň se naši miláčci nemůžou dostat ven. 

V současné chvíli máme dva chovné kocourky a tři chovné kočičky. Kastráti z našeho chovu žijí buďto s námi nebo v náhradních rodinkách, to podle toho, co jejich povaha vyžaduje.

Odchováváme koťátka s barvami kožíšku černo-stříbrnými a černo-zlatými, vždy s průkazem původu.

Všechny naše kočičky jsou pravidelně očkované a testované na různé druhy kočičích nemocí, dostávají kvalitní stravu a ke každé kočičce přistupujeme individuálně. To znamená, že pokud má např. X'Jacklee ráda vařené krůtí maso na rozdíl od Don Juana, který baští nejraději přemražené hovězí a Serafinky, která dává přednost granulkám, dostávají to svoje dle libosti. Každá kočička má svá privilegia, kterým vždy rádi vyhovíme.

Britské kočičky jsme si vybrali pro jejich klidnou povahu. Když jsem později na internetu našla mramorované zbarvení, nedalo mi to spát do doby, než se první mramoráček (Oriannka) převaloval v mojí posteli. Naší péčí již prošlo více druhů zvířat, od rybiček a žabiček, přes morče, králíka, medvídka mývala, dalmatina, vlčáka ....... až ke kočičkám, které jsou dle mého názoru a zkušeností tím nejlepším společníkem. Budete-li chtít, můžeme si o tom spolu někdy popovídat... :o) 

Pavlína Kořínková

aktualizováno: 20.03.2024 09:15:51